Skontaktuj się z nami: 731 171 502 lub 61 6662 732
{*
Subiekt GT: Nowoczesny i przyjazny dla użytkownika system sprzedaży z obsługą magazynów
Pobierz InsERT nexo
*}

Jak długo trwa wdrożenie systemu CRM?

Jest to jedno z zasadniczych  pytań jakie pojawiają się kiedy firmy decydują się na podjęcie rozważań o wdrożeniu oprogramowania CRM. Aby zapewnić sobie realne ramy czasowe realizacji wdrożenia należy w początkowej fazie analizy oprogramowania CRM uświadomić sobie zarys oczekiwań firmy jakich spodziewa się osiągnąć podczas wdrożenia. Warto swoje oczekiwania skonsultować ze specjalistami, którzy są w stanie pomóc ocenić jak złożony jest projekt w zależności od celów, zasobów ludzkich, rodzaju działalności, używanego oprogramowania. W ten sposób przybliży to do określenia realnego terminu i unikania odpowiedzi typu ‘’to zależy‘’.

Jednak bez względu na stopień złożoności projektu  CRM należy również  pamiętać o zdefiniowaniu harmonogramu projektu, który powinien zawierać  takie czynniki jak :

  •  Analiza wymagań biznesowych, wewnętrznych procesów, celów projektu oraz zakres projektu CRM
  •  Konfiguracja i dostosowanie  oprogramowania
  • Instalacja oprogramowania
  • Proces aktualizowania  danych i formatowanie danych
  • Importowanie danych
  • Testowanie systemu
  • Szkolenie Administratora
  • Szkolenia użytkowników
  • Opracowanie dokumentacji
  • Opinie systemowe

Nie każdy projekt CRM będzie obejmować wszystkie powyższe punkty, ale należy brać pod uwagę wiele z nich, ponieważ będą one miały  wpływ na czas trwania projektu. Kolejnym istotnym czynnikiem, który może mieć wpływ są osoby związane z projektem jak kierownicy projektu, administratorzy, użytkownicy końcowi. Dla wielu z nich będzie to przełomowa zmiana  w działaniu i dostępie do zasobów wewnętrznych firmy i wsparcia w skutecznym zarządzaniu relacjami z klientami. W każdym razie  ich zaangażowanie będzie miało wpływ na realizację wdrożenia na każdym etapie. 

Wybór metodologii z jakiej będziemy korzystać to kolejny ważny element, który może się przyczynić do skrócenie czasu realizacji projektu. Gdy znasz swoje wymagania i wiesz, że rozwiązania takie jak Gestor GT firmy InsERT, Microsoft Dynamics CRM lub CRM Sage to solidne i sprawdzone narzędzia w swojej kategorii, które spełnią Twoje wymagania. Każdy z tych systemów dysponuje znacząco rozwiniętymi  działami sprzedaży, marketingu i wielorakimi  możliwościami obsługi klienta oraz  dobrze integruje się z programem Outlook ponadto dysponuje możliwością umiejscowienia na lokalnych serwerach bądź w chmurze. Wybór lokalizacji systemu z uwagi na czas wdrożenia  lepiej jest  skonsultować ze specjalistami ponieważ w zależności od stopnia złożoności projektu konfiguracja  może to potrwać od 2 tygodni do kilku miesięcy.

Jeśli dokonałeś już wyboru systemu CMR i znasz swoje potrzeby to i tak lepiej porozmawiać ze specjalistami  z ITM. Wraz z Tobą prześledzimy wszystkie etapy i opcje projektu abyś w ten sposób poznał realny czas wdrożenia. Zapraszamy do współpracy i kontaktu z ITM.

 


ITM Technologie Informatyczneon Google+